Co dają nam ćwiczenia na siłowni?

Nie możemy się poddawać

Oczywiście nikt nie twierdzi, że wszyscy powinniśmy ćwiczyć na siłowni, przecież to wolny kraj. Jednakże przynajmniej warto zastanowić się nad tym, czy jesteśmy takim typem człowieka, który sprawdziłby się na siłowni. Krótka piłka – niemalże każdy poradzi sobie na siłowni, tylko trzeba chcieć. Przecież to nic specjalnie skomplikowanego. No, może na początku ciężko uprawiać niektóre ćwiczenia, brak doświadczenia daje się we znaki, ale spokojnie – po pewnym czasie wszystkiego się nauczymy.

Dlaczego powinniśmy chodzić regularnie na siłownię?

Przede wszystkim ćwiczenia na siłowni powodują, że stajemy się bardziej atrakcyjnymi ludźmi. Lepiej wyglądamy, ubrania lepiej na nas leżą, wszystko jest lepsze. Ciężko nie wspomnieć również o tym, że skoro jesteśmy bardziej atrakcyjni, to siłą rzeczy podobamy się sobie oraz innym. To bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach, aby być postrzeganym jako ten atrakcyjny. Samotni ludzie, którzy chcą podobać się płci przeciwnej, powinni regularnie chodzić na siłownię, a sami się przekonają, że po pewnym czasie będą o wiele lepiej postrzegani przez społeczeństwo.

Samozadowolenie – osiągnijmy to!

Ćwiczenia sprawiają również, że po prostu jesteśmy silniejsi. Co jak co, ale przecież po to się ćwiczy – aby mieć siłę. Zapewne nie będziemy jej zbyt często używali, bo i po co, ale sama świadomość, iż niewiele osób może nam zagrozić sprawia, że czujemy się o wiele bardziej bezpiecznie. Dzięki siłowni będziemy również mieli sporo lepsze samopoczucie. To żadna przesadza. Przecież dzięki temu, że ćwiczymy, niejako automatycznie jesteśmy bardziej zadowoleni z siebie. Nawet nie chodzi o efekty ćwiczeń, a to dopaminę. Hormon szczęścia, który sprawia, że człowiekowi aż chce się żyć. Chyba nikt nie sądzi, iż częste chodzenie na siłownię to zwykła harówka? Wiadoma sprawa, iż sprawia ona nam niemałą przyjemność jako taka. Miejmy nadzieję, że dzięki temu tekstowi przynajmniej jedna osoba postanowi zapisać się na siłownię. Nic na siłę, w końcu siłownia nie jest dla każdego, ale przynajmniej warto przez chwilę zastanowić się nad tym…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s