Jak przygotować się na siłownię?

Siłownia to wspaniała sprawa. Nie tylko pomaga uzyskać wymarzoną figurę, ale też działa zbawiennie na nasze samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że decyzja, by na nią chodzić, powinna pociągnąć za sobą pewne przygotowania.

Znajdź czas

To, że dzisiaj go masz, wcale nie oznacza, że jutro będzie Ci łatwo go znaleźć. A tymczasem tylko regularne treningi pozwalają uzyskać wymarzony efekt. Zacznij więc od organizacji przyszłych dni. Najlepiej, jeśli stworzysz grafik, w którym będzie miejsce i czas na siłownię. Zawrzyj w nim wszystkie swoje obowiązki, aby mieć pewność, że nie będziesz musiała rezygnować z ćwiczeń, bo o czymś zapomniałaś. Gdy taki grafik stworzysz, zobaczysz, jak często będziesz mogła siłownię odwiedzać. Najlepiej, gdyby było to choć dwa razy w tygodniu.

Ustal plan treningowy

Możesz w tym celu skorzystać z pomocy trenera, a równie dobrze taki plan możesz ułożyć sama. Dzięki temu każda Twoja wizyta na siłowni będzie zoptymalizowana. Wyobraź sobie, że wchodzisz na salę i widzisz dziesiątki sprzętów. Każdy wydaje Ci się ciekawy i każdy starasz się wypróbować. W efekcie po godzinie jesteś zziajana i zdezorientowana, a Twój organizm niewiele wyniesie z takiego treningu. Dlatego ułóż sobie plan, wybierając kilka sprzętów i ustalając ile czasu, na co poświęcisz. Tak osiągniesz swój cel i nie będziesz marnować czasu.

Pamiętaj o odpowiedniej odzieży

Bez względu na to, na jaki rodzaj treningu się nastawiasz, na siłowni potrzebujesz odpowiednią odzież. Zacznijmy od obuwia. To powinno być solidne i usztywniać stopy. Dzięki temu uchronisz je przed skręceniem czy odparzeniem. Jeśli chodzi o pozostałe elementy odzieży, nie mogą krępować ruchów i najlepiej, jeśli będą Twojej skórze pozwalały oddychać.

Pozytywne nastawienie na siłowni

Również o nim nie należy zapominać. Mówiąc o nastawieniu warto też dodać, że nie można oczekiwać pierwszych efektów w zmianie wyglądu ciała po kilu dniach. One przychodzą po kilu tygodniach regularnego ćwiczenia. Od pierwszego dnia możesz jednak spodziewać się wzrostu poziomu endorfin, które odpowiadają za uczucie szczęścia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s